FIRST LIFT BARB 4D nici PDO z haczykami na kaniuli (12 sztuk) - Aesthetic Pharma Sp. z o.o.
This shop uses cookies and other technologies so that we can improve your experience on our sites. close

FIRST LIFT BARB 4D nici PDO z haczykami na kaniuli (12 sztuk)

New product

1 219,91 zł tax excl.

1 435,19 zł tax excl.

-15%

Expiry date: 2019-12

Limited stock - only 1 box

More details


FIRST LIFT BARB  4D


Nowa wyjątkowa nić PDO ze specjalnie opracowanym systemem mikroskopijnych haczyków, które rozłożone są gęsto dookoła nici w dwóch kierunkach, tzw. czterech wymiarach. Dodatkowo nić jest dużo grubsza od tradycyjnej nici PDO, co maksymalizuje efekt liftingu.

Technika First Lift Barb 4D

Technika jest szybka, bezpieczna i łatwa do wykonania. Nie wymaga nacinania skóry, ponieważ nici są wprowadzane za pomocą cienkiej igło-kaniuli lub kaniuli z trokarem w tkankę podskórną. Przed zabiegiem dana okolica smarowana jest kremem znieczulającym, który całkowicie niweluje ból. Po zaimplantowaniu pod skórę haczyki otwierają się, unosząc opadające tkanki i zapewniając tym samym efekt silnego liftingu. Cały zabieg trwa około godziny, a jedyne ślady, jakie pozostawia zabieg, to możliwe lekkie zasinienia, łatwe do ukrycia pod makijażem.

Coraz mniej pacjentów decyduje się na rozległe zabiegi liftingujące – pacjenci przekonują się do kuracji odmładzających i rewitalizujących skórę z użyciem rozpuszczalnych nici First Lift z polidioksanonu. Wynika to z tego, iż nie chcą oni operacji i problemów z nimi związanych oraz blizn pooperacyjnych. Ich przewaga to przede wszystkim naturalny wygląd miejsca poddanego zabiegowi, generalny brak przeciwwskazań oraz niskie ryzyko powikłań – mówi dr Adam Gumkowski, specjalista stosujący nici First Lift Barb 4D.

Idea zabiegu First Lift Barb 4D

Tuż po zabiegu następuje wygładzenie zmarszczek i poprawa konturów twarzy, wynikające z mechanicznego oddziaływania wprowadzonej nici. Nici wprowadzone pod skórę pracują jak mięśnie napinające, podtrzymując tkanki podskórne. W kolejnym etapie wykorzystywane są biomedyczne właściwości polidioksanonu. Po około 14 dniach od zabiegu, ma miejsce proces neokolagenezy, czyli stymulacji produkcji nowego kolagenu – białka odpowiedzialnego za napięcie i jędrność skóry. Ponadto stymulacja fibroblastów powoduje pobudzenie syntezy elastyny – białka odpowiedzialnego za sprężystość i elastyczność skóry, dzięki czemu skóra zyskuje nowe „rusztowanie”. W badaniach in vivo stwierdzono również, że działanie polidioksanonu powoduje syntezę naturalnego kwasu hialuronowego. Dzięki takiej synergii działania uzyskiwane podczas zabiegu efekty estetyczne są spektakularne i długotrwałe. Utrzymują się średnio około 24 miesięcy – po tym czasie nici rozpuszczają się w tkankach. Dzięki procesom neokolagenezy i pobudzeniu syntezy elastyny i kwasu hialuronowego, skóra poddana zabiegowi po rozpuszczeniu się nici nie opada i nie wraca do poprzedniego stanu. Proces starzenia oczywiście zachodzi nadal, ale w zwolnionym tempie – zapewnia dr Adam Gumkowski. – Dla utrzymania pełnego efektu zalecane jest jednak powtarzanie zabiegu co około 2 lata.

Zalety zabiegu First Lift Barb 4D:

 • natychmiastowy efekt liftingu utrzymujący się nawet do 1,5 roku,
 • szybki i bezbolesny zabieg,
 • bezpieczeństwo zabiegu – brak nacięć i blizn,
 • brak konieczności szczególnego przygotowywania się do zabiegu,
 • nici są całkowicie wchłaniane przez organizm,
 • możliwość powtórzenia procedury,
 • brak widoczności i wyczuwalności nici.

Do tej pory na rynku pojawiły się następujące rodzaje nici PDO:

 • First Lift – cienka nitka do poprawy struktury, gęstości i elastyczności delikatnej skóry.
 • First Lift Screw – nitka przeznaczona do silniejszej stymulacji grubszej skóry.
 • First Lift Barb – nitka z małymi haczykami dwukierunkowo zbieżnymi do rewitalizacji skóry i delikatnego liftingu.

Dla osiągnięcia optymalnych efektów, zaleca się łączenie zabiegów First Lift Barb 4D z innymi metodami odmładzania, np. wypełniaczami z gamy Princess. Nici liftingujące i zabiegi wolumetryczne to zabiegi dopełniające się. Komplementarne zastosowanie kilku takich zabiegów znacznie zwiększa efekt według zasady 1+1+1=10, a nie 3 – uważa dr Gumkowski. Zdaniem wielu lekarzy specjalistów zabiegi nićmi PDO First Lift to najlepsza alternatywa dla tradycyjnego liftingu chirurgicznego z uwagi na minimalną inwazyjność i brak skutków ubocznych oraz długotrwałe efekty estetyczne. Szeroka gama rozmiarów nici i ich różnorodność, a także wszechstronność zastosowania dają podstawy, by sądzić, iż najbliższe lata będą zdominowane przez zabiegi wykonywane w oparciu o nici PDO First Lift.

W Polsce nici PDO First Lift dostępne są od 2013 roku, dzięki firmie Croma-Pharma. Nici First Lift Barb 4D posiadają certyfikat bezpieczeństwa CE i mogą być stosowane na terenie całej Unii Europejskiej.

WSKAZANIA
 • Nici First Lift Barb 4D polecane są pacjentom już od 30. roku,
 • utrata jędrności i napięcia skóry,
 • zmiana owalu twarzy,
 • podnoszenie podbródka, brwi,
 • zmiana konturu linii policzków i żuchwy. 

OPAKOWANIE

Zestaw zawiera 12 sztuk igieł 19G 90mm.

PRZECIWWSKAZANIA
 • ciąża,
 • choroba nowotworowa,
 • otwarte rany lub zmiany chorobowe skóry,
 • zaburzenia krzepliwości krwi,
 • terapia przeciwzakrzepowa.

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania.

RELATED PRODUCTS

icon
FAST SHIPPING
icon
SAFETY only original products
icon
CALENDAR terms congresses
icon
NEWS in aesthetic medicine